Liftware, chytrý příbor, který pomáhá lidem se zdravotním postižením


Robotické zařízení se ohýbá a otáčí na základě měření mimovolních pohybů ruky pomocí senzorů. Počáteční cena 195 dolarů

Malé předměty, ale velké vynálezy, které mohou zlepšit život. Jedna společnost vytvořila Liftware Level, první inteligentní příbor určený pro lidi s motorickým postižením horních končetin.

Robotický nástroj se po uchopení ohýbá a přizpůsobuje náhlým, neúmyslným pohybům ruky, takže příbor zůstává na cestě z talíře do úst nemocného ve správné poloze. Lidé, kteří trpí dětskou mozkovou obrnou nebo jiným zdravotním postižením, se potýkají s velkými problémy, včetně potíží s příjmem potravy. Neustálý třes a prudké pohyby rukou nutí tyto lidi, aby se na někoho spolehli. Díky Liftware Level však mají uživatelé šanci získat zpět určitou nezávislost.

Není první

Ve skutečnosti není Liftware Level prvním high-tech zařízením vyvinutým pro osoby se zdravotním postižením. Společnost Desin například vyvinula robota Obiho, který pomáhá lidem, kteří kvůli nějaké formě mozkové blokády nemají téměř žádnou pohyblivost končetin. Zařízení se skládá ze čtyř malých misek na jídlo a robotické ruky, která pacienta v podstatě krmí. Společnost Liftware sama před společností Level vytvořila také zařízení Steady určené pro pacienty s Parkinsonovou chorobou. Zařízení funguje tak, že stabilizuje příbor, čímž zabraňuje úniku jídla z nádobí.

(převzato z YouTube)


Nové funkce

Liftware Level však oproti svému menšímu bratříčkovi přidává několik nových funkcí. Inteligentní zařízení se díky senzorům automaticky přizpůsobuje mimovolnému pohybu ruky, otáčí rukojetí a udržuje vyměnitelnou hlavu příboru rovně. Liftware Level lze použít jako vidličku i jako lžíci. Sada Liftware Level obsahuje nabíječku, rukojeť, vyměnitelnou lžičku a cestovní tašku. Počáteční cena je 195 dolarů.

Některá videa v této sekci byla převzata z internetu, a proto jsou považována za veřejně dostupná. Pokud mají účastníci těchto videí nebo autoři námitky proti jejich zveřejnění, stačí požádat o jejich odstranění zasláním e-mailu na adresu: [email protected] Video co nejdříve odstraníme.

.