Kupón kód

Kód kupónu, označovaný také jako promo kód, je počítačově generovaný kód skládající se z písmen a / nebo čísel, který se používá na webových stránkách elektronického obchodování. Když uživatel zadá kód kupónu do příslušného pole, obdrží slevu, ať už jde o pevnou slevu, procento z celé kupní ceny, dopravu zdarma nebo jakoukoli jinou slevu, jak ji inzeruje obchodník.

Kódy kupónů mohou zákazníci získat z reklam, přičemž při nákupu dosáhnou konkrétní částky v dolarech nebo jako pobídka pro doporučení od stávajícího zákazníka.

Online obchodníci nabízejí kupónové kódy jako pobídku pro nakupující, aby nakupovali na svých webových stránkách. Výhodou pro obě strany je to, že zákazníci ušetří peníze za produkty, které chtějí, a obchodníci generují příjmy. Kódy kupónů fungují dobře s novými i vracejícími se zákazníky a představují efektivní způsob sledování marketingového úsilí. Obchodníci mohou sledovat své úsilí připojením konkrétních kódů kupónů ke konkrétním marketingovým kampaním nebo reklamám. To odhalí, které platformy generují největší provoz nebo vedou k největšímu počtu konverzí.


Typy kódů kupónů

Online obchodníci mohou nabízet tři typy kupónových kódů. Obecně platí, že je nejlepší použít všechny tři typy k zajištění různých zákazníků.

  • Veřejné kódy jsou kódy, které může každý zobrazit nebo použít. Někdy se zobrazují na domovské stránce webu a jsou cenné pro přilákání nových zákazníků a povzbuzení nakupujících k návratu.
  • Soukromé kódy se používají k cílení na konkrétní skupinu lidí. Ty by mohly být poskytovány věrným zákazníkům pro speciální nákupní příležitosti nebo poprvé nakupujícím k vybudování relační základny.
  • Omezené kódy cílí na jedno použití a lze je použít pouze jednou. Například kódový pár bude zaslán zákazníkovi jako omluva za zpožděnou zásilku nebo jako poděkování za doporučení kamarádovi, který provedl nákup.

Weby s kupónovým kódem

Kromě hledání kódů nabízených přímo online obchodníkem existuje několik webů, které sledují nové kupónové nabídky od obchodníků, například RetailMeNot a Coupon Cabin. Tyto stránky obvykle agregují tisíce aktuálních kódů kupónů na jedno centralizované místo. Uživatelé mohou vyhledávat maloobchodníky a zobrazovat kódy kupónů, které mohou nebo nemusí být platné. Zobrazuje se také úspěšnost konkrétních kódů kupónů.