Jak vyřešit problémy s připojením mobilního telefonu


Nefunguje vám ve smartphonu internet? Příčinou může být nedostatečný signál nebo technické problémy s mobilním telefonem. Tady je návod, co dělat

Mít připojení k internetu ve svém chytrém telefonu je nyní nesmírně důležité. Umožňuje vám zůstat ve spojení se "zbytkem světa" a udržovat kontakt s přáteli a kolegy. Díky modulu LTE a připojení 4G je navíc datové připojení ve smartphonu srovnatelné s domácím (v některých případech dokonce rychlejší).

Ale stejně jako signál Wi-Fi může i datové připojení v mobilním telefonu náhle přestat fungovat. Proč? Čí je to chyba? Důvodů je několik: nedostatek signálu (jednoduše řečeno, smartphone již nemá signál), technický problém s mobilním telefonem nebo neaktivní funkce zařízení. Existuje mnoho různých problémů, ale všechny se dají vyřešit. Potřebujete jen trochu trpělivosti a pochopení, jak postupovat. Zde najdete návod, jak vyřešit problémy s datovým připojením smartphonu.

Nemůžete chytit signál 4G

Velká část Itálie je pokryta signálem 4G, což je jeden z nejnovějších standardů pro mobilní komunikaci. Ve srovnání s 3G zajišťuje vyšší rychlost (až 1 gigabit/s) a možnost přístupu k lepšímu obsahu. I na cestách. Přechod z 3G na 4G však ještě nebyl v celé Itálii dokončen a v některých oblastech může docházet ke zpomalení připojení. Pokud nemáte signál 4G, může to být způsobeno tím, že věže mobilního signálu jsou zastaralé a nepodporují nový standard.

Ne vždy jsou však na vině telefonní operátoři. V některých případech je problémem smartphone. Ne všechny mobilní telefony podporují 4G, zejména ty starší. Důvod je prostý: nemají modul LTE, který by umožnil připojení smartphonů k síti 4G. V ostatních případech je modul LTE přítomen, ale není povolen. Pro jeho zprovoznění stačí stáhnout aktualizaci softwaru.

Nápověda: Někdy se může stát, že se nacházíte v oblasti pokryté signálem 4G a máte smartphone, který podporuje rychlé připojení, ale na displeji se zobrazuje 3G. Aby 4G fungovalo, musíte datové připojení vypnout a znovu zapnout. V 99 % případů tento jednoduchý trik funguje perfektně.


Tethering

Tethering je schopnost smartphonu stát se hotspotem Wi-Fi. Zjednodušeně řečeno, ostatní zařízení (počítače, tablety) mohou využívat datové připojení telefonu k připojení k internetu. Všechny chytré telefony mají tuto funkci zabudovanou, ale ne vždy je možné ji použít. Pokud máte problémy s připojením 4G, může být na vině tethering. Někteří telefonní operátoři si za použití této funkce účtují příplatek. Než začnete vinit chytrý telefon, zkontrolujte, co poskytuje vaše předplatné.


Vyčerpaná giga

Dalším důvodem, proč nefunguje síť 4G, je vyčerpání giga ve vaší propagaci. Žádný problém s věžemi mobilního signálu, žádný technický problém, prostě jsme vyčerpali všechna data měsíčního předplatného. Abyste tomuto problému předešli, doporučujeme vám nainstalovat si do smartphonu aplikace, které monitorují spotřebu dat. Najdete je zdarma v obchodě Google Play a App Store

.