Jak ukládat webové stránky v aplikaci Internet Explorer 11

Uložte kopii webové stránky na pevný disk pro offline čtení v aplikaci Internet Explorer 11. V závislosti na struktuře webové stránky budete moci zobrazit uložený zdrojový kód, obrázky a další multimediální soubory bez připojení k internetu.

Pokyny v tomto článku platí pro Internet Explorer 11.


Jak stahovat webové stránky v IE 11

Chcete-li stáhnout webové stránky v aplikaci Internet Explorer 11, otevřete stránku a postupujte takto:

 1. Vybrat ozubené kolo v pravém horním rohu okna prohlížeče a vyberte Soubor > Uložit jako.

  Případně použijte klávesovou zkratku Ctrl+S k otevření Ušetříte Webpage dialogové okno.

 2. v Uložit webovou stránku V dialogovém okně otevřete cílovou složku a vyberte Uložit jako typ z rozevírací nabídky vyberte formát. Vaše možnosti zahrnují:

  • Webový archiv, jeden soubor (* .mht): Zabalí celou stránku - včetně obrázků, animací a mediálního obsahu, jako jsou audio data - do souboru MHT. Pokud jsou obrázky a další data odstraněna ze živého webu, máte stále přístup k tomu, co jste uložili.
  • Webová stránka, pouze HTML (* .htm; * html): Uloží textovou verzi stránky. Obrázky, zvuková data a další obsah se neuloží. Tyto prvky jsou nahrazeny hypertextovými odkazy na obsah online. Dokud odkazované prvky existují online, stránka HTML tyto prvky zobrazí.
  • Kompletní webová stránka (* .htm; * html): Uloží text, obrázky a další prvky na webové stránce pro offline použití. Tato možnost je podobná možnosti MHT kromě toho, že vytváří samostatné složky pro obrázky a další prvky.
  • Textový soubor (* .txt): Uloží pouze textová data. Obrázky a zástupné symboly obrázků se neuloží.

 3. Do pole zadejte název souboru Název souboru textové pole a vyberte Ušetříte.