Jak sledovat Open Championship 2019 v přímém přenosu


Od 18. do 21. července 2019 se koná British Open 2019, poslední golfový major roku. Tady je návod, jak ho sledovat ve streamu a v televizi na Sky

Nastal čas Open Championship: od 18. do 21. července se v golfovém klubu Royal Portrush utkají všichni nejlepší golfisté světa na posledním letošním turnaji kategorie Major. Severní Irsko podruhé hostí British Open, jeden z nejočekávanějších golfových turnajů. Hřiště vybrané pro ročník 2019 je poměrně záludné, s jamkami, kde je snadné udělat chybu.

Na Open Championship 2019 se představí také Ital Francesco Molinari, který turnaj vyhrál v loňském roce. Za posledních 12 měsíců udělal italský golfista rozhodující kvalitativní skok: nyní patří k nejlepším na světě a může hrát s kýmkoli. Cílem je zopakovat loňský výkon, ale bude se muset vypořádat s domácím idolem Rorym McIlroyem, který je ve skvělé formě, a Tigerem Woodsem, který se v roce 2019 vrátil do skvělé formy. Golfové mistrovství British Open Championship 2019 bude živě vysílat Sky na kanálu SkySport Golf, ale to není vše. Fanoušci budou moci Major sledovat také v přímém přenosu na SkyGo.

British Open 2019: rozpis

Začíná ve čtvrtek 18. července v 7:30 hodin prvním kolem. Stejný čas platí i pro druhé kolo v pátek 19. července. Začátek třetího a čtvrtého kola je naplánován na 9:00.


Hřiště pro Open Championship 2019

Pro British Open 2019 byl vybrán golfový klub Royal Portrush. Severoirské hřiště hostí Open Championship již podruhé, v roce 1951 zde zvítězil Max Faulkner. Golfový klub Royal Portrush prošel v souvislosti s konáním turnaje Major úpravami, některé jamky byly přepracovány a jiné zcela nové.

Jedná se o velmi výběrové hřiště, na každém z 18 jamek jsou obtížnosti. Začíná par 4 a už na druhé jamce je šance na birdie nebo eagle, pokud se dostanete na green dvěma ranami. Na jamce č. 3 však hrozí ztráta právě vyhrané rány: je to par 3 s mnoha bunkry. Od jamky č. 4 se hráči budou muset bránit také větru a vodě: hřiště má výhled na moře a chyba o několik centimetrů stačí ke ztrátě mnoha ran.


Favorité Open Championship 2019

Všichni nejlepší světoví golfisté se sjedou do Severního Irska, aby se utkali na hřišti Royal Portrush Golf Club. Seznam favoritů je velmi dlouhý a zahrnuje i Itala Francesca Molinariho, loňského vítěze Open Championship, prvního Itala, který vyhrál major. Molinari se však bude muset utkat s Rorym McIlroyem, který je hostitelem turnaje a touží opět vyhrát major. Pozor si dejte také na Tigera Woodse, který se v roce 2019 zdá být opět fenoménem z doby před několika lety.

Soutěže se zúčastní celkem tři Italové. Kromě Francesca Molinariho se na turnaji představí Andrea Pavan a Nino Bertasio, který si díky třetímu místu na Scottish Open zajistil účast na Open Championship 2019.

Kde sledovat British Open 2019 v televizi

Televizní práva na Open Championship zakoupila společnost Sky, která bude celý turnaj vysílat v přímém přenosu. Přímý přenos bude zahájen brzy ráno, kdy se budou vysílat všechna čtyři kola. Chcete-li sledovat British Open 2019 v televizi, musíte si naladit SkySport Golf.

Jak sledovat Open Championship 2019 v přímém přenosu

Pro ty, kteří nemohou sledovat golfový turnaj v televizi, je tu možnost sledovat Open Championship 2019 v přímém přenosu na SkyGo, platformě Sky na vyžádání. Pokud jste předplatitelem Sky, stačí si aplikaci nainstalovat do chytrého telefonu nebo počítače a zadat přihlašovací údaje k profilu.

Chcete-li sledovat British Open 2019 ve streamu, musíte stisknout tlačítko TV Channels a vybrat SkySport Golf. Poté klikněte na ikonu "Přehrát" a počkejte několik sekund, než se Major začne vysílat.