Jak obnovit heslo k účtu Microsoft

Váš účet Microsoft se nazývá jednotný přihlašovací účet, což znamená, že tento jediný účet lze použít k přihlášení (přihlášení) k řadě různých služeb společností Microsoft a partnerských webů.

Účty Microsoft se běžně používají k přihlášení k počítačům s Windows 10 a Windows 8, Microsoft Store, zařízením Windows Phone, herním systémům Xbox, Outlook.com (dříve Hotmail.com), Skype, Microsoft 365, OneDrive (dříve Skydrive), a více.

Naučte se, jak resetovat heslo společnosti Microsoft, pokud jste jej zapomněli nebo jste si mysleli, že mohlo být ohroženo.


Jak obnovit heslo k účtu Microsoft

Obnovení hesla k účtu Microsoft je velmi snadné a ve většině případů by to mělo trvat jen 10 až 15 minut.

Když resetujete heslo účtu Microsoft, změníte heslo používané pro všechny weby a služby, pro které používáte účet Microsoft.

 1. Otevřete stránku Obnovit svůj účet z libovolného prohlížeče na jakémkoli počítači nebo zařízení, dokonce i na smartphonu.

 2. Zadejte svou e-mailovou adresu Microsoftu nebo alternativní e-mailovou adresu, telefonní číslo nebo Skype jméno přidružené k účtu a poté vyberte další.

 3. Zadejte kód, který byl vygenerován vaší aplikací ověřovatele nebo odeslán na vaši alternativní e-mailovou adresu nebo telefonní číslo. Vybrat Použijte jinou možnost ověření Pokud potřebuješ.

 4. Tato obrazovka se zobrazí, pokud musíte vyplnit některé další informace, například zadat poslední čtyři číslice svého telefonního čísla nebo úplnou e-mailovou adresu, abyste mohli ověřovací kód obdržet textovou zprávou. Vyplňte informace a poté vyberte Získat kód.

 5. Zadejte ověřovací kód, který jste obdrželi, a vyberte další.

  Pokud máte zapnuté dvoufázové ověření, možná budete muset dokončit další proces ověření. Pokud jste například zadali kód, který jste obdrželi prostřednictvím textové zprávy, možná budete muset k získání dalšího kódu použít také aplikaci autentizátoru.

 6. Zadejte požadované nové heslo. Musí mít minimálně osm znaků a je citlivé na heslo. Znovu zadejte heslo a vyberte další.

  Jak vytvořit silné heslo

  Společnost Microsoft vyžaduje, abyste nepoužívali heslo, které jste používali v minulosti.

 7. Zobrazí se oznámení, že vaše heslo bylo změněno. Vybrat Přihlásit se k přihlášení k účtu Microsoft pomocí nového hesla.

Pokud resetujete heslo k účtu Microsoft, abyste se nyní mohli přihlásit k počítači se systémem Windows 10 nebo Windows 8, ujistěte se, že jste připojeni k internetu na přihlašovací obrazovce systému Windows.

Pokud pro vás v tuto chvíli není z nějakého důvodu internet k dispozici, nebude Windows dostávat ze serverů Microsoftu zprávu o vašem novém hesle! To znamená, že vaše staré, zapomenuté heslo je stále platné v počítači. V tomto případě nebo v každém případě, kdy výše uvedený postup nefunguje, ale jste si jisti, že máte účet Microsoft, budete muset spoléhat na software pro obnovení hesla systému Windows, jako je bezplatný nástroj Ophcrack.

Pokud se pokoušíte obnovit heslo systému Windows 10 nebo Windows 8, ale do systému Windows se nepřihlásíte pomocí e-mailové adresy, nepoužíváte k přihlášení do systému Windows účet Microsoft a tento postup vám nebude fungovat . To, co místo toho používáte, je tradiční „místní účet“, což znamená něco více zapojeného. Jak je třeba postupovat podle Návodu k resetování hesla pro Windows 10 nebo Windows 8.