Jak natočit video na obrazovku iPhonu


Chcete vědět, jak natočit video na obrazovku iPhonu?

Neustálé zlepšování výkonu a funkčnosti je klíčovým cílem všech technologických značek a zejména Apple se neustále snaží zdokonalovat své technologické klenoty se značkou Apple. Mezi funkcemi implementovanými do mobilních zařízení společnosti patří nahrávání obrazovky iPhonu a iPadu k těm nejvyhledávanějším a uživateli cupertinské značky nejvíce oceňovaným.

Tedy možnost nahrávat videa, která reprodukují vše, co se děje na displeji smartphonu, a ukládat záznam pro pozdější použití. Za jakým účelem? Existuje mnoho důvodů, proč chtějí uživatelé Apple nahrávat obrazovku svého iPhonu: například sdílet činnost prováděnou na telefonu s přáteli, vysvětlit příbuzným na dálku, jak provést určitou operaci, nebo vytvořit kompletní návody pro své sledující nebo odběratele na určitá zajímavá témata.

Od systému iOS 11 je možné se rozhodnout pořídit záznam obrazovky iPhonu, přičemž zvuk zařízení je do záznamu zahrnut, nebo je z konečného záznamu vyloučen, v závislosti na potřebách. Základem úspěchu této speciální funkce je potřeba a kreativita: pojďme zjistit, jak správně, jednoduše a intuitivně nahrávat obrazovku iPhonu.

Jak povolit funkci nahrávání obrazovky na iPhonu

Chcete-li začít v reálném čase nahrávat činnosti, které se odehrávají na obrazovce iPhonu, musíte nejprve povolit funkci nahrávání. Obvykle je systémem vypnuta a je třeba ji ručně povolit v několika jednoduchých krocích.

Stačí přejít do Nastavení, pak vstoupit do Ovládacího centra a poté do oblasti Přizpůsobit ovládací prvky. Jedna z položek se jmenuje Nahrávání obrazovky a klepnutím na ikonu + se funkce nahrávání automaticky zařadí mezi povolené. Po provedení těchto krátkých kroků je funkce nahrávání obrazovky iPhonu oficiálně povolena.

Pro přístup k funkci nahrávání displeje stačí vyvolat ovládací centrum přejetím prstem od spodní části displeje nahoru a stisknout tlačítko s ikonou nahrávání, kterou představují dva soustředné kruhy. U iPhonu X můžete totéž provést přejetím prstem z pravého horního rohu obrazovky dolů a spustit odtud funkci nahrávání.


Jak nahrávat obrazovku iPhonu

Kdykoli chcete spustit nahrávání, můžete vyhledat ikonu nahrávání, jak je uvedeno výše, a spustit ji klepnutím na obrazovku. Stisknutím ikony nahrávání, aniž byste ji uvolnili, nebo jejím silným stisknutím můžete vybrat možnosti zvuku. Před zahájením nahrávání obrazovky umožní iPhone uživateli rozhodnout, zda chce pokračovat v nahrávání zvukové stopy, nebo zda má mikrofon zůstat neaktivní.

Na blížící se začátek nahrávání obrazovky pak upozorní odpočítávání, po kterém iPhone začne nahrávat vše, co je na displeji. V tomto okamžiku můžete přejet prstem dolů z ovládacího centra a provést všechny operace, které chcete nahrávat, ukládat a sdílet.

V horní části obrazovky se zobrazí červený pruh, který signalizuje, že probíhá nahrávání, a vy tak můžete snadno zkontrolovat, zda je spuštěno.

Chcete-li nahrávání zastavit, jednoduše stiskněte červený pruh a poté tlačítko Zastavit nebo vyvolejte ovládací centrum a znovu stiskněte tlačítko s ikonou nahrávání. Je dobré vědět, že nahrávání na displeji se zastaví, i když obrazovka iPhonu zamrzne.

Vytvořené nahrávky se automaticky ukládají do videoalb vašeho smartphonu: budou přístupné, jakmile dokončíte nahrávání, pouhým kliknutím na oznámení, které se zobrazí v horní části displeje, a budou vždy k dispozici v aplikaci Photo Roll vašeho iPhonu.


Užitečné poznámky k nahrávání obrazovky

Důležité je mít na paměti, že každý pohyb na displeji bude během nahrávání zachycen, stejně jako jakýkoli typ oznámení, který se mezitím objeví: pamatujte na to a pečlivě si každý záznam před odesláním a sdílením prohlédněte, abyste se vyhnuli chybám, předešli nedorozuměním a ochránili své soukromí. Popusťte uzdu své fantazii a bavte se!