IGTV, internetová televize podle Instagramu


Známé sociální médium pro fotografie spustilo po dosažení miliardy uživatelů novou funkci, zde je její popis IGTV, televize Instagramu

Instagram dosáhl miliardy aktivních uživatelů a na oslavu představuje zajímavou novou funkci: IGTV. O co jde? Jednoduše řečeno, jedná se o internetovou televizi pro uživatele, kteří se přihlásili k odběru sociální fotografické platformy vlastněné společností Facebook.

IGTV bude mít strukturu jak pevného prostoru v rámci Instagramu tak samostatné aplikace. To znamená, že po otevření sociální sítě s fotografiemi budete mít vyhrazenou sekci, kde můžete sledovat videa, která jste vytvořili pro IGTV, ale k jejich vytváření budete potřebovat samostatnou aplikaci. Videa, která v rámci IGTV najdeme, budou vytvářet sami uživatelé, zejména influenceři. Každé nahrané video může trvat až hodinu, oproti dosavadnímu limitu 60 sekund. Nemusíte být influencer, abyste mohli začít zveřejňovat videa na IGTV, může to dělat každý uživatel.

Jak funguje Instagram TV

Na IGTV lze videa nahrávat pouze na výšku, protože vývojáři chtějí uživatelské prostředí určené výhradně pro uživatele chytrých telefonů. Jak sledujeme video na IGTV? Jednoduchým vstupem do sekce nebo spuštěním aplikace můžeme začít sledovat videa. Aplikace nám přímo poskytuje videa nahraná našimi kontakty. Kontakty, které jsou, jak už to u Příběhů bývá, řazeny nejen chronologicky, tedy podle toho, kdy video na IGTV zveřejnily, ale také podle naší interakce s nimi. Co to znamená? To znamená, že na IGTV se nám nejprve zobrazí vertikální videa kontaktů, které nejvíce sledujeme nebo s nimiž máme nejvíce interakcí, tj. lajků, komentářů a zhlédnutí Příběhů. V aplikaci budou stále k dispozici navigační karty. Videa jsou rozdělena do čtyř makrooblastí. Videa jsou rozdělena do čtyř makrooblastí: "Pro vás" - videa podle našich zájmů, "Sledovaná" - videa našich oblíbených kontaktů, "Oblíbená" - nejsledovanější videa na IGTV Instagramu a "Pokračovat ve sledování" - sekce, kde můžete dokončit videa, která jste začali, ale nedokončili.

IGTV, vertikální televize Instagramu, je k dispozici všem uživatelům, kteří mají účet na této sociální síti, ať už na zařízeních se systémem Android, iPhone nebo Windows Phone. Pokud se nám sekce v rámci Instagramu nezobrazí, můžeme přejít do obchodu a aplikaci aktualizovat.