Cristiano Ronaldo zmizel z Fify 19


S nejnovější aktualizací Fify 19 zmizel Ronaldo z úvodních animací hry. Jde o běžnou generační výměnu, nebo je v tom něco víc?

To, že se vztah mezi Cristianem Ronaldem a muži z EA Sports letos nezrodil pod nejlepší záštitou, bylo celkem zřejmé. Přestup z Realu Madrid do Juventusu na začátku července přiměl americké designéry a vývojáře změnit obálku, úvodní video a různé aspekty struktury hry.

Skandál s hvězdou Juventusu v USA přiměl společnost Electronic Arts na několik dní odstranit obálku hry Fifa 19 ze svých oficiálních webových stránek, což vyvolalo pochybnosti o pokračování spolupráce portugalského hráče s americkým vývojářem. Pochybnosti ještě posílila nejnovější aktualizace hry Fifa 19, která přinesla změny v režimu Ultimate Team a v některých týmech Premier League. Alespoň oficiální oznámení: šťourání se ve hře (ale ne zas tak moc) odhaluje, že Cristiano Ronaldo z Fify 19 "zmizel".

Proč už Cristiano Ronaldo není ve Fifě 19

Fotbalový simulátor par excellence totiž doslova předělal svůj make-up a chystá se změnit všechny animace, obrázky i některé části grafického rozhraní. A jak jste možná uhodli, Cristiano Ronaldo se již neobjevuje na žádných oficiálních snímcích. Podle oficiálního vyjádření EA Sports se jedná o "normální" změnu uprostřed sezóny, kterou diktuje vývoj v Lize mistrů, ale je to přinejmenším podivné zdůvodnění. Na místě CR7 najdeme trojici tvořenou de Bruynem z Manchesteru City, Neymarem z Paris Saint-Germain a Paulem Dybalou, spoluhráčem (a útočníkem) Cristiana Ronalda.

Za tím, co se zdá být běžnou generační výměnou, se však skrývá mnohem víc. Někteří analytici tvrdí, že poslední skandál s Cristianem Ronaldem zřejmě ovlivnil rozhodnutí nejvyššího vedení amerického developera. Portugalský útočník nedávno uzavřel dohodu se španělskými daňovými úřady: CR7 vypsal šek na 18 milionů eur a obvinění z daňových úniků, která ho pronásledovala několik let, byla konečně stažena.