Co je os x yosemite?

OS X Yosemite je verze 10.10 operačního systému Mac OS X společnosti Apple Computer pro stolní, přenosné a serverové počítače Macintosh. OS X Yosemite byl představen na Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) na začátku června 2014 spolu s iOS 2014, oficiální dostupnost pro oba operační systémy se očekává na podzim.

Yosemite je jedenáctá aktualizace pro Mac OS X, po dřívějších aktualizacích pro operační systém: Cheetah (v10.0), Puma (v10.1), Jaguar (v10.2), Panther (v10.3), Tiger (v10.4. 10.5), Leopard (v10.6), Snow Leopard (v10.7), Lion (v10.8), Mountain Lion (v10.9) a Mavericks (vXNUMX).

Počínaje vydáním Mavericks Apple upustil od velké nomenklatury vydávání OS X na bázi koček a spustil novou řadu jmen založených na umístěních v domovském státě Apple v Kalifornii. OS X Yosemite odvozuje svůj název od národního parku ve východní části státu, který je oblíbeným cílem pro své nádherné vodopády a žulové útesy.


Co je nového v Yosemite?

OS X Yosemite představuje řadu klíčových nových funkcí, které spolu s vylepšením rozhraní inspirovaným iOS 7. Nejvýznamnějším z nových přírůstků je kolekce funkcí zvaných Continuity, která se zaměřuje na sjednocení zkušeností mezi počítači OS X a mobilním operačním systémem Apple od iOS.

Mezi funkce kontinuity patří Shared AirDrop pro snadné odesílání souborů mezi počítači Mac a okolními iPhony nebo iPady, funkce Instant Hotspot pro poskytování Wi-Fi a připojení k internetu na počítačích Mac z iPhonu nebo iPadu, integrace telefonů mezi počítači Mac a iPhony, předávání SMS zpráv a praktický Funkce předávání pro sdílení „rozpracovaných“ dokumentů a dalších souborů mezi zařízeními Mac a iOS.

Mezi další nové funkce a vylepšení v OS X Yosemite patří Centrum oznámení a vylepšení iCloudu, přepracovaný a výkonnější vyhledávací nástroj Spotlight, funkce Mail Drop a Mail Markup a další.