Chytrý domov

Inteligentní dům je termín, který označuje moderní domy s vybavením, osvětlením a / nebo elektronickými zařízeními, které může vlastník ovládat na dálku, často prostřednictvím mobilní aplikace. Zařízení podporující inteligentní domácnost mohou také pracovat ve spojení s jinými zařízeními v domácnosti a předávat informace dalším inteligentním zařízením.

Mezi zařízení s inteligentním domovem mohou patřit spotřebiče, jako jsou ledničky, pračky, sušičky a topinkovače, topné a klimatizační jednotky a osvětlovací zařízení. Mezi příklady elektronických zařízení podporujících inteligentní domácnost patří audio a video zábavní systémy, kamerové a bezpečnostní systémy a počítače, notebooky a další mobilní zařízení s elektronikou.


Výhody inteligentní domácnosti a příklady

Přitažlivost inteligentního domu spočívá v tom, že umožňuje majitelům vzdáleně ovládat části domu a konfigurovat časové plány pro zařízení s inteligentním domovem, aby pomohly kontrolovat náklady a byly energeticky efektivnější (tj. Zelené domy) a zároveň poskytovaly větší pohodlí a potenciální čas úspory.

Zatímco rodící se trh inteligentních domů má stále dostatek prostoru pro růst, příklady technologií inteligentních domácností, které jsou v současné době na trhu, zahrnují chladničky s internetem a řízené, inteligentní termostaty jako termostat Nest, inteligentní světla se senzory obsazení světla a inteligentní dveřní zámky a bezpečnostní systémy. Většina z těchto inteligentních domácích zařízení nyní obsahuje mobilní aplikaci pro jejich správu prostřednictvím smartphonu nebo tabletu.