Chytré hodinky, které můžete darovat k Vánocům 2016. Náš výběr


Pro technologické nadšence zůstávají chytré hodinky stále něčím, co je třeba rozluštit. Poradíme vám, které modely vybrat jako vánoční technický dárek

Chytré hodinky, které byly uvedeny na trh v naději, že pomohou uživatelům v každodenním životě, zažily více či méně šťastné časy. Zdá se však, že v roce 2016 se situace změnila, a to zejména díky uvedení nových nositelných zařízení společností z oblasti vysoké módy, které umožnily, aby chytré hodinky byly estetičtější.

Od Armaniho přes Fossil až po Michaela Korse (nezapomeňme na partnerství mezi Applem a Hermés), všechny společnosti představily hybridní chytré hodinky. Navenek jsou totožné s běžnými náramkovými hodinkami, ale uvnitř skrývají senzory a čipy, které shromažďují údaje o denní aktivitě, počtu kroků, ušlé vzdálenosti a spálených kaloriích. V číselníku se navíc skrývá obrazovka, na které lze číst oznámení ze smartphonu. Skutečné chytré hodinky ukryté v těle běžných hodinek. A pokud jste se rozhodli pořídit svému partnerovi k Vánocům 2016 chytré hodinky, naše doporučení najdete ve fotogalerii výše.

Emporio Armani Connected

(Převzato z YouTube)

Pokud hledáte chytré hodinky, které kombinují "smart" funkce s jedinečným stylem, jedním z nejlepších wearables, které můžete darovat k Vánocům 2016, jsou Emporio Armani Connected. Italská společnost uvedla na trh své první hybridní chytré hodinky, které uživatelům umožňují kontrolovat statistiky fyzické aktivity a sledovat kvalitu spánku. To ale není všechno. Nositelné zařízení lze připojit ke smartphonu a přijímat oznámení přímo na obrazovce chytrých hodinek. Uživatelé mohou také spravovat svůj seznam skladeb, vzdáleně pořizovat fotografie ze smartphonu, kontrolovat schůzky v diáři a vyhledávat svůj smartphone pomocí funkce vyhledávání. Co se týče designu, je značka Emporio Armani synonymem elegance a kvality při výběru materiálů. Chytré hodinky Armani lze zakoupit online za přibližně 300 eur.

Fossil Q Founder

Chytré hodinky Fossil Q Founder od americké módní společnosti kombinují eleganci oceli se senzory pro sledování vaší fyzické aktivity. Chytré hodinky Fossil Q Founder jsou skvělým nápadem na technologický dárek k Vánocům 2016, zejména pro ty, kteří si odmítli koupit nositelné zařízení kvůli jejich nevýrazné estetice. Chytré hodinky jsou založeny na systému Android Wear a umožňují uživateli propojit se s chytrým telefonem a přijímat oznámení aplikace WhatsApp nebo příchozí hovory. Díky vestavěnému mikrofonu můžete navíc rychle spravovat své aktivity. Na displeji můžete sledovat počet kroků a spálených kalorií v reálném čase, zatímco v aplikaci chytrého telefonu můžete analyzovat všechna shromážděná data. Výdrž baterie je přibližně 24 hodin a řemínky jsou vyměnitelné. Na internetu je lze zakoupit za cenu kolem 270 eur.


Fossil Q Tailor

Chytré hodinky Fossil Q Tailor na rozdíl od svého předchůdce nemají dotykový displej, ale mají zabudované některé funkce pro nošení na ruce. Fossil Q Tailor jsou hybridní chytré hodinky s výdrží baterie až šest hodin. Díky senzorům pod ciferníkem hodinky sledují počet kroků za den, spálené kalorie a kvalitu spánku. Všechna shromážděná data lze analyzovat v aplikaci vyvinuté pro chytré telefony a tablety. Hybridní chytré hodinky lze připojit k nositelnému zařízení a přijímat oznámení o zprávách, e-mailech a nastavit ranní budík. Umožňuje také spravovat hudbu přehrávanou ve smartphonu. Hybridní chytré hodinky Fossil Q Tailor jsou ideálním technologickým dárkem na Vánoce 2016 pro ty, kteří hledají zboží, které kombinuje styl s nejnovějšími technologickými vymoženostmi. Chytré hodinky lze zakoupit na předních internetových obchodech za cenu kolem 200 eur.


Michael Kors Access

Jedná se o nekompromisní chytré hodinky, které kombinují elegantní design s funkcemi nejlepších nositelností dostupných na trhu. Chytré hodinky Michael Kors Access jsou jedním z nejlepších technologických dárků na Vánoce 2016 s velmi dobrým poměrem ceny a výkonu. Nositelné zařízení nabízí uživateli možnost zvolit si pozadí ciferníku/obrazovky hodinek a nastavit si pouze oznámení aplikací, které nejčastěji používá. Senzory sledují vaši sportovní aktivitu a monitorují počet kroků, spálené kalorie a kvalitu spánku. Uživatelé si mohou na ciferníku hodinek nastavit až dvě různá časová pásma, což je velmi užitečné, pokud neustále spolupracujete s firmami na druhém konci světa. Cena hodinek Michael Kors Access se pohybuje kolem 350 eur a lze je zakoupit na webových stránkách výrobce i na předních italských e-shopech.

iMacwear Unik

(Převzato z YouTube)

Pokud váš rozpočet na vánoční dárky pro rok 2016 neumožňuje velké utrácení, stále můžete koupit hybridní chytré hodinky, které poskytují základní funkce. Nositelné hodinky iMacwear Unik si v ničem nezadají s dražšími chytrými hodinkami, jediným rozdílem je použití silikonu místo oceli nebo kůže na řemínek. Jediným rozdílem je použití silikonu namísto oceli nebo kůže na výrobu řemínku. Co se týče ostatních funkcí, chytré hodinky integrují typické funkce fitness trackeru a umožňují sledovat oznámení ze smartphonu. Autonomie hodinek iMacwear Unik je přibližně 30 dní a baterii lze dobíjet pomocí zařízení dodávaného s chytrými hodinkami. Skutečným překvapením je cena: iMacwear Unik lze na hlavních stránkách e-shopů pořídit za přibližně 90 eur.

Samsung Gear S3

Jihokorejská společnost se také přizpůsobila nejnovějším trendům v tomto odvětví a uvedla na trh chytré hodinky, které dbají na styl. Hodinky Samsung Gear S3 v sobě integrují klasické funkce fitness trackeru a doplňují je o aplikace, které umožňují kontrolovat oznámení z telefonu a podrobně analyzovat sportovní výkony. Pro sportovní nadšence jsou hodinky Samsung Gear S3 jedním z nejlepších chytrých hodinek, které můžete dostat jako technický dárek k Vánocům 2016. Uživatelé budou moci s nositelným zařízením komunikovat prostřednictvím ocelového rámečku i přirozeného jazyka. Cena hodinek Samsung Gear S3 se pohybuje kolem 400 eur.

Apple Watch 2

(Převzato z YouTube)

V průvodci nákupem chytrých hodinek k Vánocům 2016 nelze nezmínit Apple Watch 2, nejnovější nositelné zařízení cupertinské společnosti, které vám umožní mít na dosah ruky hlavní funkce chytrého telefonu. Toto nositelné zařízení monitoruje vaši fyzickou aktivitu a umožňuje vám kontrolovat životní funkce, ale nejlépe funguje po připojení k iPhonu. Díky aplikacím dostupným v Apple Store si uživatelé mohou instalovat hry a nástroje, které jim usnadní život. Ve srovnání s hybridními chytrými hodinkami mají Apple Watch 2 méně elegantní design, ale uživatelé si budou moci své zařízení ozdobit řemínky od Hermès. Cena základního modelu se pohybuje kolem 400 eur, zatímco verze s řemínky Hermès stojí až 1 700 eur.

Asus Zenwatch 3

Jsou cenově dostupnější než jiné chytré hodinky a jejich design připomíná spíše analogové hodinky. Nositelné zařízení tchajwanské společnosti využívá operační systém Android Wear a umožňuje stahovat všechny aplikace dostupné v obchodě Google Play. Funkce jsou typické pro chytré hodinky s možností používat aplikace Fitbit nebo Runtastic pro sledování fyzické aktivity. Výdrž baterie je přibližně dva dny. Hodinky Asus Zenwatch 3 lze zakoupit na internetu za něco málo přes 260 eur.

Pebble

O budoucnosti tohoto amerického startupu panuje po jeho akvizici společností Fitbit naprostá nejistota. O vývoji budoucích chytrých hodinek není nic známo, zatímco ty, které jsou dosud na trhu, stále patří k nejlepším v oboru. Chytré hodinky Pebble jsou vhodné zejména pro ty, kteří si rádi se svými zařízeními "hrají". Pebble používá proprietární operační systém, ale díky komunitě můžete najít nejrůznější aplikace a funkce. Pebble Time lze zakoupit za přibližně 80 eur.

Některá videa v této části byla převzata z internetu, a jsou proto považována za veřejně dostupná. Pokud mají účastníci těchto videí nebo jejich autoři námitky proti jejich zveřejnění, stačí požádat o jejich odstranění zasláním e-mailu na adresu: [email protected]. Video co nejdříve odstraníme.

.