Bluboo S8, čínský klon Galaxy S8 stojí méně než 150 eur


Čínská společnost vyrobila smartphone podobný Galaxy S8, ale s horšími technickými specifikacemi. Bluboo S8 je vybaven čipsetem MediaTek a 3 GB RAM

Galaxy S8 byl jistě jedním z nejrevolučnějších smartphonů představených v loňském roce: to, co jej odlišuje, je rozhodně displej, který kromě toho, že je zakřivený na okrajích, zabírá také velkou část přední strany. Mnoho společností se v posledních měsících snažilo okopírovat design Galaxy S8, ale bez většího úspěchu.

Nyní se o to pokouší čínská společnost, která z jihokorejského smartphonu převzala vše kromě specifikací. Na první pohled vypadá Bluboo S8 jako dokonalá kopie Galaxy S8, ale je zde mnoho rozdílů, od technických specifikací až po softwarové funkce. Největší rozdíl je však v ceně: Bluboo S8 bude uveden na trh za necelých 150 eur, což je mnohem méně než u smartphonu od společnosti Samsung. A pro ty, kteří budou mít to štěstí a budou si jej moci koupit v období předprodeje (od 1. srpna do 14. srpna), by cena mohla klesnout až na necelých 80 eur.

Vlastnosti Bluboo S8

Vlastnosti Bluboo S8 rozhodně nepatří mezi špičkové přístroje, ale málokdo si přístroj vybere kvůli jeho vnitřním specifikacím, mnozí tak učiní kvůli jeho designu. Není to poprvé, co čínská společnost uvedla na trh bezrámečkový displej: před několika měsíci představila model Bluboo S1 a prodeje byly více než uspokojivé. Bluboo S8 je poháněn čipsetem MediaTek MT 6750T s 3 GB RAM a 32 GB interního úložiště. 5,7palcový displej má poměr stran 18:9 a rozlišení 1440 x 720 pixelů. Jedním z rozdílů oproti Galaxy S8 je prostor pro fotoaparát: zařízení má duální zadní fotoaparát se dvěma 13megapixelovými snímači, zatímco přední fotoaparát je 5megapixelový.

K dispozici je také čtečka otisků prstů, která se nachází pod duálním zadním fotoaparátem, zatímco baterie má kapacitu 3450 mAh. Co se týče zabezpečení, společnost spolupracovala se společností 360 Safety na vývoji systému, který neustále monitoruje vnější hrozby.


Cena a datum vydání

Chytrý telefon bude k dispozici v předprodeji online od 1. srpna do 14. srpna za cenu necelých 150 eur. Šťastlivci si však budou moci přístroj pořídit za cenu kolem 80 eur, což je skutečně výhodná koupě, přestože se nejedná o špičkové zařízení.