Domů : Přípony souborů : Format .wmv

.wmv soubor

Typ souboru :Windows Media Video File

Vývojář Microsoft
Kategorie Video soubory
Formát Binary

Co je to soubor WMV?

Soubor WMV je video soubor založený na formátu kontejneru Microsoft Advanced Systems Format (ASF) a komprimovaný s kompresí Windows Media. Obsahuje video kódované jedním z proprietárních kodeků Windows Media Video (WMV) společnosti Microsoft a je podobné souboru .ASF .

Více informací

Soubor WMV otevřený v programu Microsoft Windows Media Player

Soubor WMV je jedním z nejběžnějších souborů, který se používá k ukládání videa ve Windows. Soubor můžete vidět při stahování videa z Internetu nebo když někdo sdílí video prostřednictvím zařízení USB nebo e-mailu. Video uložené v souborech WMV můžete sledovat s různými přehrávači médií. Windows Video a Media Player jsou populární volby, protože jsou nainstalovány s mnoha operačními systémy Windows.

Microsoft Windows Media Player 9 byl poslední verzí programu Windows Media Player vyvinutou pro systém Mac OS X. Uživatelé počítačů Mac však mohou k přehrávání souborů WMV používejte nástroj Flip4Mac WMV (také známý jako součásti Microsoft Windows Media for QuickTime).

POZNÁMKA: Soubory Windows Media Audio (WMA) jsou uloženy s příponou .WMA .

Programy, které otevírají WMV soubory
Windows
Microsoft Windows Media Player
Adobe Acrobat
Roxio Creator
Google Drive
CyberLink PowerDirector
CyberLink PowerProducer
Nero
Gretech GOM Player
Apple QuickTime Player
Corel PaintShop Pro
ACD Systems ACDSee
CyberLink PowerDVD
FMJ-Software Awave Studio
IrfanView
Nullsoft Winamp
Linux
Adobe Acrobat
Google Drive
SoX
Kodi
Android
J2 Interactive MX Player for Android
RealNetworks RealPlayer Cloud
BIT LABS Simple MP4 Video Player
Macintosh
Adobe Acrobat
Google Drive
Eltima Elmedia Player
Apple QuickTime Player
Nullsoft Winamp
JRiver Media Center
NCH Switch
SoX
Xilisoft Video Converter Ultimate
RealNetworks RealPlayer Cloud
Renewed Vision ProPresenter
Macgo Mac Media Player
Avid Xpress
Aiseesoft Video Converter Ultimate for Mac
MAGIX SpectraLayers Pro
iOS
Pentaloop PlayerXtreme Media Player
RealNetworks RealPlayer Cloud
olimsoft OPlayer
Macca Studios WMV Player

SMPlayer (Windows)

V systému Windows si můžete stáhnout aplikaci SMPlayer, která souží pro přehrávání WMV souborů. SMPlayer, bezplatný a volně dostupný přehrávač založený na MPlayeru (známý přehrávač médií s otevřeným zdrojovým kódem), nepotřebuje žádné další kodeky, protože obsahuje vše, co potřebujete k přehrávání všech dostupných zvukových a video formátů.

Chcete-li si jej stáhnout do počítače se systémem Windows (je také kompatibilní s Linuxem), přejděte na oficiální webové stránky programu a stáhněte si SMPlayer xxx. Poté klikněte na 32bitový instalační program SMPlayer nebo 64bitový instalační program SMPlayer, v závislosti na tom, na jakém procesoru běží váš počítač.

Po stažení souboru .exe SMPlayer na něj poklepejte a na zobrazené obrazovce klikněte na tlačítko Ano. Poté stiskněte tlačítka OK a Další. Následně zaškrtněte políčko Přijímám licenční podmínky a dokončete instalaci kliknutím na tlačítka Další (třikrát), Instalovat a Zavřít.

Pokud chcete, je k dispozici také přenosná verze SMPlayer, která k fungování nevyžaduje žádnou instalaci. Získáte jej kliknutím na položku SMPlayer Portable. V tomto případě budete muset archiv 7z extrahovat pomocí příslušného softwaru.

Chcete-li přehrát WMV soubor pomocí aplikace SMPlayer, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a v místní nabídce vyberte příkaz Otevřít v programu> SMPlayer Media Player. SMPlayer můžete také spustit pomocí jeho ikony na ploše nebo v nabídce Start a poté přetáhnutím WMV souboru do softwarového rozhraní.

IINA (macOS)

Pokud hledáte alternativní řešení pro otevírání souborů WMV na Macu, mohu doporučit aplikaci IINA. Jedná se o bezplatný a volně dostupný přehrávač, založený na MPlayeru, stejně jako SMPlayer.

Chcete-li jej stáhnout do počítače Mac, přejděte na oficiální webovou stránku programu a stiskněte tlačítko Stáhnout. Po stažení souboru .dmg IINA na něj poklepejte a na zobrazené obrazovce přetáhněte ikonu IINA do složky Aplikace v systému macOS.

Nyní na něj dvakrát klikněte, aby se video automaticky přehrávalo přes přehrávač IINA. V případě, že se WMV soubor automaticky neotevře pomocí IINA, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a v místní nabídce vyberte položku Otevřít pomocí> IINA.


O WMV souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .wmv a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Windows Media Video File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.