Domů : Přípony souborů : Format .ulx

.ulx soubor

Typ souboru :Glulx Game File

Vývojář Andrew Plotkin
Kategorie Game Files
Formát N/A

.ULX číslo volby

Herní soubor, který se používá pro hry Interactive Fiction (IF) a hrál "Interpreti", jako je Zoom nebo Frotz; podobně jako přípona souboru .Z8 , kterou používá Z-machine; obsahuje hru, ve které procházíte příběhem zadáním příkazů; zahrnuje kód napsaný ve formátu Glulx pro rozšíření minulých omezení formátu Z-kódu, jako je například omezení velikosti souboru.

Více informací

IF hry byly poprvé vyvinuty v 80. letech a explodovaly v popularitě. Hry jsou textová dobrodružství, kde se hráč pohybuje příběhem se slovními příkazy namísto pohybu postavy jako v současných střílečkách první osoby.

Příklad hry odvozené z demo souboru sensory.ulx vytvořeného Andrewem Plotkinem: Vstupní hala Stmívejte světelné filtry dolů z florentské kopule. Bílé okraje pochodují po obvodu místnosti, rámují tři oblouky: síň větrů na západ, vizuální galerii na východě a východ na jih. Na stěně visí velký mosazný gong vedle ozdobeného kaligrafovaného svitku. > [Sem napište příkaz slovesa, např. Hit gongu]

Programy, které otevírají ULX soubory
Windows
Windows Frotz
Linux
Zoom
Macintosh
Zoom
Spatterlight

O ULX souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .ulx a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Glulx Game File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.