Domů : Přípony souborů : Format .scm

.scm soubor

Typ souboru 1:StarCraft Map File

Vývojář Blizzard Entertainment
Kategorie Game Files
Formát N/A

Co je to soubor SCM?

Herní mapa používaná StarCraft, real-time strategická hra Blizzard Entertainment; zahrnuje různé typy terénu a zdrojů; mohou být vytvořeny v různých velikostech, včetně 96x96, 128x128, 192x192 a 256x256.

Více informací

Mnoho map je součástí StarCraftu pro sólové kampaně i hry pro více hráčů. Vlastní mapy lze také vytvořit pomocí Editoru map.

Programy, které otevírají SCM soubory

Typ souboru 2:GIMP Script-Fu Script

Vývojář GIMP
Kategorie Plugin Files
Formát N/A

.SCM druhá možnost

Skript napsaný pro program pro úpravu obrázků GIMP; slouží k automatizaci akcí nebo přidávání uměleckých efektů do obrázků otevřených v editoru GIMP; podobně jako plugin Photoshopu, ale uložen jako soubor skriptu.

Více informací

Skripty GIMP by měly být umístěny v následujících umístěních pro různé operační systémy:

Mac: $ HOME / Knihovna / Podpora aplikací / Gimp / skripty /

Windows: % UserProfile% gimp-2.x skripty

Unix: $ HOME / .gimp-2.x / scripts /

Po zkopírování souboru SCM do adresáře skriptů můžete aktualizovat seznam skriptů v Gimpu výběrem Filtry → Šifrování → Obnovit skripty.

Programy, které otevírají SCM soubory
Windows
GIMP
Linux
GIMP
Macintosh
GIMP

Typ souboru 3:Scheme Source Code File

Vývojář N/A
Kategorie Soubory vývojářů
Formát Text

.SCM třetí možnost

Soubor SCM je soubor zdrojového kódu napsaný v programu Scheme, programovací jazyk vyvinutý v Massachusetts Institute of Technology (MIT). Obvykle je editován pomocí textového editoru a poté spuštěn pomocí interpretu Scheme, který čte syntaxi a spouští program. Soubory SCM lze upravovat pomocí libovolného textového editoru, ale nejlépe je upravit pomocí editoru, který podporuje zvýraznění syntaxe schématu.

Více informací

Schéma je součástí rodiny programovacích jazyků Lisp. Nejčastěji se používá v akademických prostředích pro výuku funkčních programovacích konceptů.

Programy, které otevírají SCM soubory

Typ souboru 4:ScreenCam Screen Recording

Vývojář SmartGuyz
Kategorie Video soubory
Formát Binary

.SCM čtvrtá možnost

Nahrávání na obrazovce vytvořené pomocí softwaru ScreenCam pro snímání obrazovky; funguje jako "videokamera obrazovky", která zaznamenává přesnou činnost zobrazenou na obrazovce počítače se systémem Windows; lze streamovat pomocí softwaru StreamCam.

Více informací

ScreenCam byl původně vyvinut společností IBM Lotus a je nyní ve vlastnictví společnosti SmartGuyz.

Programy, které otevírají SCM soubory

Typ souboru 5:CLEO Compiled Script

Vývojář CLEO
Kategorie Game Files
Formát Binary

.SCM pátá možnost

Zkompilovaný skript napsaný pro CLEO, skriptovací stroj třetí strany pro Grand Theft Auto: San Andreas (GTA SA); umožňuje hráčům rozšířit funkce hry pomocí vlastních funkcí zvaných "opcodes;" lze vytvořit pomocí nástroje Sanny Builder, což je nástroj pro modifikaci GTA.

Více informací

Chcete-li použít soubor SCM s GTA SA, musí být umístěn v adresáři CLEO ve složce instalace hry.

Programy, které otevírají SCM soubory

Typ souboru 6:Super Chain Media File

Vývojář SuperMV
Kategorie Video soubory
Formát N/A

.SCM šestá možnost

Audio nebo video soubor kódovaný kodekem SCM; zahrnuje digitální ochranu autorských práv DRM, která zaručuje platný přenos médií přes internet; vyvinutý společností SuperMV, společností zabývající se audio a video interaktivním výzkumem.

Více informací

Soubory SCM lze přehrávat v různých přehrávačích médií, pokud je nainstalován kodek SuperMV SCM.

Programy, které otevírají SCM soubory
Windows
Microsoft Windows Media Player
MPlayer
Media Player Classic
KMPlayer
Linux
MPlayer
Macintosh
MPlayer

Typ souboru 7:Samsung Channel List File

Vývojář Samsung
Kategorie Datové soubory
Formát Binary

.SCM sedmá možnost

Archivovaný soubor exportovaný z některých televizorů Samsung pomocí připojení USB; obsahuje seznam kanálů uložených v televizi, včetně kabelových a satelitních stanic; slouží k ukládání exportovaných seznamů kanálů.

Více informací

Soubory SCM mohou být extrahovány a poté upraveny programem SamyGO. Tento proces však společnost Samsung nepodporuje.

Programy, které otevírají SCM soubory

Typ souboru 8:Schema File

Vývojář N/A
Kategorie Textové soubory
Formát N/A

.SCM osmá možnost

Soubor deskriptoru, který popisuje jiný dokument, například soubor XML; obvykle specifikuje strukturu a formátování dokumentu a jaký typ dat může obsahovat.

Více informací

Soubory SCM se často nacházejí v systémech Unix, ale mohou být použity i na jiných platformách. Jiné typy souborů schémat XML zahrnují soubory Definice typu dokumentu ( .DTD ) a soubory schématu W3C XML ( .XSD ).

Programy, které otevírají SCM soubory

O SCM souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .scm a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Schema File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím vás, autore. Poprvé jsem zjistil, že stejnou příponu používá osm programů, z nichž každý má jiný účel. To mi vyráží dech a nutí mě to přemýšlet, zda to nevytváří problémy mezi těmito aplikacemi. Při čtení jsem se zaměřil na popis typu 3. Učím se vše o StarCraftu s nadějí, že jednou budu vyvíjet podobnou hru. Jednou z mých hlavních pochybností byl způsob ukládání herních map. Teď už vím, že přípona souboru .scm tomu napomáhá. Jsou tam uvedené velikosti jedinými možnostmi, nebo by si hráči mohli vytvořit vlastní se specifickými rozměry? Možná začnu tyto možnosti zkoumat sám, než vytvořím vlastní projekt, haha. Dalším krokem bude podívat se, jak je upravili ostatní hráči. Ještě jednou díky!