Domů : Přípony souborů : Format .rmvb

.rmvb soubor

Typ souboru :RealMedia Variable Bit Rate File

Vývojář RealNetworks
Kategorie Video soubory
Formát N/A

.RMVB číslo volby

Soubor RMVB je video soubor Real Media komprimovaný pomocí proměnné bitové rychlosti, která je optimalizována pro obsah videa. Jedná se o novější variantu standardního formátu souboru Real Media ( .RM ), který umožňuje efektivnější kompresi.

Více informací

Soubory RMVB se staly populárním formátem filmových titulů Anime a Asian, protože mají menší velikost souborů a nižší bitrate s vyšší kvalitou ve srovnání se soubory DivX ( .DVX ).

Programy, které otevírají RMVB soubory
Windows
VideoLAN VLC media player
CyberLink PowerDVD
Xilisoft Video Converter Ultimate
RealNetworks RealPlayer Cloud
Audials One
Aiseesoft Video Converter Ultimate
Wondershare Filmora
Linux
VideoLAN VLC media player
Android
RealNetworks RealPlayer Cloud
BIT LABS Simple MP4 Video Player
Macintosh
VideoLAN VLC media player
Xilisoft Video Converter Ultimate
RealNetworks RealPlayer Cloud
Macgo Mac Media Player
Aiseesoft Video Converter Ultimate for Mac
Wondershare Filmora
iOS
VideoLAN VLC for iOS
Pentaloop PlayerXtreme Media Player
RealNetworks RealPlayer Cloud
olimsoft OPlayer

Jak otevřít RMVB

Pokud chcete zjistit, jak otevřít soubory RMVB v počítači, aniž byste se „zbláznili“ pomocí kodeků a aniž byste se museli uchýlit k komerčnímu softwaru plnému reklam, důrazně doporučuji zkusit VLC.

VLC je vynikající bezplatný přehrávač médií, který funguje na všech hlavních operačních systémech (Windows, Mac OS X a Linux) a obsahuje vše, co potřebujete k přehrávání nejpopulárnějších formátů video a audio souborů.

Chcete-li jej stáhnout do počítače, přejděte na jeho webovou stránku a klikněte na tlačítko Stáhnout VLC. Poté otevřete instalační balíček programu (např. Vlc-2.1.5-win32.exe) a dokončete instalaci kliknutím na tlačítka Ano, OK, Další (třikrát za sebou), Instalovat a Dokončit.
Pokud používáte Mac a ne Windows PC, musíte si po stažení VLC otevřít balíček dmg programu a přetáhnout ikonu přehrávače do složky Applications v OS X.

Chcete-li nyní přehrávat svá videa RMVB pomocí VLC, musíte aplikaci spustit kliknutím na její ikonu v nabídce Start (Windows) nebo Launchpad (Mac), v nabídce Média> Otevřít soubor a vybrat soubor, který chcete sledovat.

Pokud chcete, aby se VLC stalo výchozím přehrávačem pro otevírání souborů RMVB, když na ně dvakrát kliknete, vyberte libovolné video RMVB pravým tlačítkem myši a v zobrazené nabídce vyberte Vlastnosti. V okně, které se otevře, klikněte na tlačítko Změnit a vyberte cestu k VLC (která by měla být ve složce C: \ Program Files (x86) \ VideoLAN \ VLC \ vlc.exe).

V systému Mac lze stejnou operaci dokončit kliknutím na libovolný soubor RMVB a stisknutím kombinace kláves cmd + i na klávesnici počítače. Dále musíte rozbalit pole Otevřít v okně, které se otevře, v rozevírací nabídce níže vybrat ikonu VLC a kliknout na tlačítko Upravit vše.

Pokud používáte terminál pro Android, můžete se vždy spolehnout na vynikající VLC, které je k dispozici také v mobilní verzi a - stejně jako na PC - dokáže přehrávat všechny hlavní formáty videa.

Pokud chcete nastavit VLC jako výchozí přehrávač pro videa RMVB v systému Android, po přenosu filmu, který chcete sledovat, do smartphonu nebo tabletu (připojením zařízení k počítači, pomocí SD karty nebo aplikací pro přenos dat, jako je AirDroid) , klikněte na jeho ikonu, zaškrtněte políčko vedle položky Nastavit jako výchozí aplikaci a vyberte VLC ze seznamu dostupných aplikací.


O RMVB souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .rmvb a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru RealMedia Variable Bit Rate File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.