Domů : Přípony souborů : Format .r3d

.r3d soubor

Typ souboru 1:REDCODE Video File

Vývojář RED
Kategorie Video soubory
Formát Binary

Co je to soubor R3D?

Nativní formát videa používaný videokamerami s vysokým rozlišením RED; komprimovaný pomocí REDCODE, pokročilého kodeků waveletové technologie, který vytváří vizuálně bezztrátový obraz.

Více informací

ČERVENÉ kamery snímají v rozlišení nazvaném "4K", které je mnohem vyšší než rozlišení 2K podporované videem HD. Proto soubory R3D mohou mít mnohem vyšší rozlišení než soubory HD. Díky tomuto vysokému rozlišení jsou kamery RED běžně používány pro natáčení moderních filmových filmů.

Programy, které otevírají R3D soubory
Windows
ShedWorx Smart Converter
Microsoft Windows Photos
Adobe SpeedGrade
Adobe After Effects
Adobe Premiere Pro
Avid Media Composer
Chaos Group Pdplayer
Linux
Chaos Group Pdplayer
Macintosh
Adobe SpeedGrade
Adobe After Effects
Apple Final Cut Pro
Adobe Premiere Pro
Avid Media Composer
Chaos Group Pdplayer
REDCINE-X

Typ souboru 2:RISA-3D Model File

Vývojář RISA Tech
Kategorie 3D obrazové soubory
Formát Text

.R3D druhá možnost

Soubor R3D obsahuje strukturální 3D model uložený ve formátu RISA-3D. Ukládá data modelu ve formátu vymezeném klíčovým slovem, který obsahuje konstrukční prvky, kombinace zatížení, materiály, stavební kódy a parametry. Soubory R3D jsou typicky vytvořeny RISA-3D, populárním programem pro konstrukci a analýzu.

Více informací

Soubor R3D otevřený v RISA-3D 16

Soubory R3D jsou primárně otevřeny v RISA-3D. Lze je také otevřít a upravovat pomocí textového editoru. Úprava souboru R3D pomocí textového editoru bez funkcí kontroly chyb obsažených v RISA-3D však zvyšuje pravděpodobnost výskytu syntaktických chyb.

Soubor R3D můžete otevřít v programu RISA-3D výběrem položky Soubor → Otevřít .... V programu RISA-3D můžete vytvořit soubor R3D výběrem možnosti Soubor → Nový, poté Soubor → Uložit nebo Uložit jako ....

Soubor R3D můžete také exportovat v aplikaci RISA-3D výběrem Soubor → Exportovat a vybrat formát, například DXF nebo SDNF.

Programy, které otevírají R3D soubory
Windows
RISA-3D

O R3D souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .r3d a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru RISA-3D Model File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.