Domů : Přípony souborů : Format .pgm

.pgm soubor

Typ souboru :Portable Gray Map Image

Vývojář Jef Poskanzer
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Text and Binary

Co je to soubor PGM?

Soubor PGM je soubor obrázku ve stupních šedi uložený ve formátu přenosné šedé mapy (PGM) a kódovaný jedním nebo dvěma bajty (8 nebo 16 bitů) na pixel. Obsahuje informace záhlaví a mřížku čísel, které představují různé odstíny šedé od černé (0) po bílou (až 65 536). PGM soubory jsou obvykle uloženy ve formátu ASCII, ale mají také binární reprezentaci.

Více informací

Soubory PGM obsahují záhlaví, které definuje typ formátu PGM ("P2" pro text nebo "P5" pro binární), šířku a výšku obrazu a maximální počet odstínů. Zatímco binární soubory PGM mohou obsahovat více obrázků, soubory ASCII PGM mohou obsahovat pouze jeden obrázek.

Formát PGM je jedním z několika formátů obrázků definovaných projektem Netpbm, což je open source balíček grafických programů. Mezi další formáty patří přenosný bitmapový formát ( .PBM ) a přenosný formát pixmap ( .PPM ).

POZNÁMKA: Soubory PGM mohou být také nazývány "přenosné soubory greymap".

Programy, které otevírají PGM soubory
Windows
Adobe Photoshop
GIMP
Newera Graphics Converter Pro
Corel PaintShop Pro
Inkscape
ACD Systems Canvas
ACD Systems ACDSee
CADSoftTools ABViewer
Smith Micro StuffIt Deluxe
Linux
GIMP
Inkscape
Netpbm
Macintosh
IMSI TurboCAD for Mac
Adobe Photoshop
GIMP
Inkscape
Smith Micro Stuffit Deluxe Mac

O PGM souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .pgm a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Portable Gray Map Image, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Co se děje? Jak se ti daří? Četl jsem vaše informace o příponě souboru .pgm. Po několika hodinách hledání recenzí na některá zařízení MPC jsem se chtěl dozvědět více o formátu souboru, který používají. Je super vidět, že tři modely používají soubory PGM. Myslel bych si, že když fungují jinak, má každý z nich svou speciální příponu. Nicméně když čtu, že se do nich ukládají konfigurační informace pro tlačítka, zdá se mi to rozumné. Jen by jim vývoj dalšího softwaru zabral více času. Koneckonců za všemi stojí stejná společnost. Je dope vidět, že všechny programy, které je umí otevřít, jsou také zdarma. Mít emulátory v počítačích vypadá jako skvělá záloha. Do příště.