Domů : Přípony souborů : Format .m3u8

.m3u8 soubor

Typ souboru :UTF-8 M3U Playlist File

Vývojář N/A
Kategorie Zvukové soubory
Formát Text

Co je to soubor M3U8?

Soubor M3U8 je soubor playlistu používaný různými programy pro přehrávání zvuku a videa. Obsahuje cestu nebo adresu URL k mediálnímu souboru nebo složce mediálních souborů spolu s informacemi o seznamu stop. Soubory M3U8 používají stejné formátování jako soubory .M3U , kromě textu uloženého v souborech používá kódování znaků UTF-8.

Více informací

Soubory M3U8 se často používají pro ukládání seznamů skladeb, které mají názvy skladeb v různých jazycích. Mohou také obsahovat odkazy na online soubory internetové rozhlasové stanice.

Soubory M3U8 jsou podporovány širokou škálou mediálních přehrávačů, například iTunes, Windows Media Player a VLC media player. Soubor M3U8 můžete otevřít také pomocí textového editoru, protože obsah souboru je uložen jako text.

POZNÁMKA: Některé soubory M3U mohou již používat kódování znaků UTF-8. Soubory M3U však mohou také používat jiné standardy kódování znaků. Rozšíření M3U8 se proto používá k explicitnímu uvedení použití kódování znaků UTF-8.

Programy, které otevírají M3U8 soubory
Windows
Foobar2000
Microsoft Windows Media Player
RealNetworks RealPlayer Cloud
Linux
XMMS
Android
RealNetworks RealPlayer Cloud
Macintosh
CocoModX
RealNetworks RealPlayer Cloud
Cog
Songbird
iOS
RealNetworks RealPlayer Cloud

O M3U8 souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .m3u8 a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru UTF-8 M3U Playlist File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.