Domů : Přípony souborů : Format .ifc

.ifc soubor

Typ souboru :Industry Foundation Classes File

Vývojář BuildingSMART
Kategorie 3D obrazové soubory
Formát Binary

Co je to soubor IFC?

Soubor modelu vytvořený ve formátu Industry Foundation Classes (IFC), což je formát otevřeného souboru používaný programy BIM (Building Information Modeling); obsahuje model budovy nebo zařízení, včetně prostorových prvků, materiálů a tvarů.

Více informací

Formát souborů IFC se používá pro interoperabilitu mezi průmyslovými programy BIM.

POZNÁMKA: Soubory IFC rozpoznává aplikace Adobe Acrobat Pro Extended, která podporuje několik typů 3D grafiky. Standardní verzi aplikace Acrobat Pro však nemusí rozpoznat.

Programy, které otevírají IFC soubory
Windows
Autodesk AutoCAD
Adobe Acrobat
Safe Software FME Desktop
Autodesk AutoCAD Civil 3D 2018
Trimble SketchUp
GRAPHISOFT ArchiCAD
FreeCAD
Autodesk AutoCAD Architecture
Autodesk MEP
Tekla BIMsight
CYPE Engineers CYPECAD
Autodesk Revit 2018
Linux
Adobe Acrobat
FreeCAD
Macintosh
Autodesk AutoCAD
Adobe Acrobat
Trimble SketchUp
GRAPHISOFT ArchiCAD
FreeCAD

O IFC souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .ifc a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Industry Foundation Classes File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobré odpoledne! Ve vašem článku jsem se dočetl, jak funguje přípona souboru .ifc. Existuje mnoho softwaru určeného pro informační modelování budov. Od začátku výuky s několika z nich pracujeme. Důvod, proč jsem si přečetl právě tento článek, je ten, že začínáme používat tuto příponu. Jednou z funkcí, které nám ve třídě pomáhají, je to, že mohou obsahovat modely, prostorové prvky a materiály. Nejlepší na tom je, že soubory IFC lze otevřít pomocí spousty programů pro modelování. Další věc, která byla skvělá, je to, jak umožňuje interoperabilitu mezi aplikacemi. Děkuji za vysvětlení pro Windows i Mac, jak je otevřít. Pro lidi to může být matoucí, když programům BIM nerozumí. Máš to u mě!