Domů : Přípony souborů : Format .idml

.idml soubor

Typ souboru :Adobe InDesign Markup Language File

Vývojář Adobe Systems
Kategorie Soubory rozvržení stránky
Formát Zip

Co je to soubor IDML?

Soubor IDML je dokument vytvořený v aplikaci InDesign, což je program používaný k vytváření profesionálního rozložení stránek. Obsahuje několik XML souborů, které představují kompletní dokument InDesignu. Soubory IDML jsou uloženy jako komprimovaný balíček pomocí komprese Zip.

Více informací

Balíčky IDML obsahují hierarchii souborů XML a adresářů. Kořenový adresář archivu obsahuje soubor designmap.xml, který určuje vlastnosti dokumentu na vysoké úrovni, stejně jako rozložení dokumentu. Archiv také obsahuje následující složky, které slouží k ukládání částí dokumentu:

POZNÁMKA: InDesign Markup Language byl zaveden s aplikací InDesign CS4. InDesign stále podporuje zpětnou kompatibilitu se soubory INX.

Programy, které otevírají IDML soubory
Windows
Adobe InDesign
Macintosh
Adobe InDesign
Adobe IDMLTools

O IDML souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .idml a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Adobe InDesign Markup Language File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Snažím se studovat více o designu a vaše vysvětlení .idml bylo perfektním úvodem k pochopení toho, jak Adobe InDesign funguje. Jsou takto uloženy všechny projekty? Jsem si jistý, že tyto komprimované balíčky mají určité výhody, například obsahují uspořádanou hierarchii všech prostředků v návrhu. Je neuvěřitelné, jak jsou všechna data zabalena v tomto formátu, který zase obsahuje soubory .xml se všemi předvolbami a styly, které si designér vybírá. Stáhl jsem si bezplatnou zkušební verzi programu InDesign od společnosti Adobe, abych si vyzkoušel program i příponu souboru, a zjistil jsem, že se snadno používá a je intuitivní. Pokusím se ho ještě trochu prozkoumat, abych se v něm zorientoval. Děkuji!