Domů : Přípony souborů : Format .ica

.ica soubor

Typ souboru 1:Citrix ICA File

Vývojář Citrix
Kategorie Nastavení Soubory
Formát Text

Co je to soubor ICA?

Soubor ICA je soubor nezávislých výpočetních architektur (ICA) používaný aplikačními servery Citrix. Obsahuje informace o konfiguraci pro připojení k různým serverům a může odkazovat na publikovanou aplikaci nebo na pracovní prostředí serveru. Soubory ICA lze vytvořit pomocí programu ICA File Creator nebo základního textového editoru.

Více informací

Soubory ICA umožňují uživatelům připojit se ke vzdáleným virtuálním desktopům, takže počítač uživatele nepotřebuje, aby byly aplikace instalovány lokálně. Tento mechanismus poskytuje výhody pro správu systému a také umožňuje uživatelům přístup ke kritickým podnikovým aplikacím nebo "podnikovým aplikacím" ze vzdálených umístění.

POZNÁMKA: Chcete-li otevřít vzdálenou virtuální aplikaci, můžete poklepat na soubor ICA nebo prostředí, na které odkazuje soubor. Všimněte si však, že musíte mít nainstalován klient Citrix, aby se soubor správně otevřel. Společným klientem je Citrix Receiver, desktopová aplikace a zásuvný modul pro webový prohlížeč, který spouští hostované aplikace a desktopy ve webovém prohlížeči, jako je Internet Explorer nebo Firefox. Citrix Receiver nahradil dřívější "Citrix Online Plug-in" pro Mac a Windows.

Programy, které otevírají ICA soubory

Typ souboru 2:Image Object Content Architecture File

Vývojář N/A
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

.ICA druhá možnost

Obrazový soubor, který ukládá bitmapovou grafiku pomocí IOCA formátu nezávislého na zařízení a platformě; obsahuje "obrazové segmenty", které ukládají obrazová data a také parametry, které popisují charakteristiky obrazu.

Více informací

Soubory ICA podporují kompresi stejně jako černobílé, šedé a barevné obrázky. Často se používají pro skenování, tisk nebo archivaci obrázků.

Programy, které otevírají ICA soubory
Windows
Newera Graphics Converter Pro
XnViewMP
Linux
XnViewMP
Macintosh
XnViewMP

O ICA souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .ica a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Image Object Content Architecture File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Čtení o souborech .ica mi trochu připomnělo kabelovky a jejich směrování hovorů do různých domácností. Děkuji za vysvětlení o souborech .ica a jejich důležité roli pro propojení serverů a stolních počítačů. Použil jsem program Citrix Receiver k vyzkoušení vzdálené plochy a otevřela se nádherně! Domnívám se, že tento nástroj je opravdu užitečný například ve velkých firmách, kde oddělení IT může přistupovat k desktopům a řešit problémy, nebo pro zaměstnance, kteří musí používat specializovaný software, který se nachází pouze na vzdálených místech. Přečetl jsem si také o jiném typu souborů .ica a oceňuji informace o jiném typu formátu pro kompresi obrázků. Zajímalo by mě, kdy je vhodné tento typ formátu použít?