Domů : Přípony souborů : Format .flac

.flac soubor

Typ souboru :Free Lossless Audio Codec File

Vývojář Xiph.Org Foundation
Kategorie Zvukové soubory
Formát Binary

Co je to soubor FLAC?

Soubor FLAC je zvukový soubor komprimovaný ve formátu Free Lossless Audio Codec (FLAC), což je formát bezeztrátové komprese zvuku s otevřeným zdrojovým kódem. Je podobný souboru .MP3 , ale je komprimován bez ztráty kvality nebo ztráty jakýchkoli originálních audio dat.

Více informací

FLAC snižuje velikost digitálního zvuku přibližně o 60 procent a je široce podporovaným formátem na nejpopulárnějších platformách. Je to open source a je vyvíjen nadací Xiph.Org.

Soubor FLAC Fingerprint, který obsahuje informace o názvu souboru a kontrolním součtu pro soubor FLAC, může být generován společně se souborem FLAC. Tento soubor se obvykle nazývá "ffp.txt" a lze jej vytvořit pomocí následujícího příkazu:

"metaflac --show-md5sum flac_file_names > ffp.txt".

Pro další Informace o formátu FLAC naleznete na webových stránkách FLAC.

Programy, které otevírají FLAC soubory
Windows
Foobar2000
Roxio Creator
FMJ-Software Awave Studio
Nullsoft Winamp
OpenMPT
JRiver Media Center
NCH Switch
ShedWorx Smart Converter
SoX
Xilisoft Video Converter Ultimate
Adobe Audition
Clementine
Audacity
PowerISO
MAGIX Sound Forge Pro
Linux
SoX
Clementine
Audacity
aTunes
Kodi
Android
Videolabs VLC for Android
Macintosh
Eltima Elmedia Player
Nullsoft Winamp
JRiver Media Center
NCH Switch
Roxio Popcorn
Roxio Toast
SoX
Xilisoft Video Converter Ultimate
Adobe Audition
Clementine
Audacity
Macgo Mac Media Player
Cog
MAGIX SpectraLayers Pro
MacAmp Lite X

O FLAC souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .flac a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Free Lossless Audio Codec File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Mít jednu stránku, kde se dozvíte, jak daný formát funguje a které programy je mohou používat, je skvělé. Dnes jsem našel vaši stránku, která obsahuje informace o příponě souboru .flac. I když na to nejsem moc pyšný, stáhl jsem si hodně hudby online a od té doby jsem objevil spoustu formátů zvukových souborů. Soubory FLAC jsou jedním z nich, ale nejlepší na nich je, že mají bezeztrátový formát komprese zvuku. Měly by být mnohem standardizovanější než běžné soubory MP3. Mít nejen lepší kvalitu, ale i zmenšenou velikost je jedna z nejlepších věcí, o kterých je slyšet. Seznam programů, které je podporují, je také super obrovský. Co nejdříve se o nich začnu dělit o nějaké informace lol. Díky!