Domů : Přípony souborů : Format .fits

.fits soubor

Typ souboru :Flexible Image Transport System File

Vývojář N/A
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

Co je to soubor FITS?

Bitmapová grafika vytvořená ve formátu FITS (Flexible Image Transport System), který byl původně určen Mezinárodní astronomickou unií (IAU); může obsahovat jak binární data, tak text ASCII; používá se jako standardní formát pro ukládání astronomických dat.

Více informací

Soubory FITS se často používají k ukládání zachycených snímků z pozorování dalekohledu.

Programy, které otevírají FITS soubory
Windows
GIMP
XnViewMP
Wolfram Research Mathematica
Chasys Draw IES
MSB AVIS
Linux
GIMP
XnViewMP
Wolfram Research Mathematica
NASA fv FITS Viewer
MicroObservatory Image
Macintosh
GIMP
XnViewMP
Wolfram Research Mathematica

O FITS souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .fits a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Flexible Image Transport System File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Je vždy osvěžující vidět, jak se vyvíjejí rozšíření výklenků pro různá použití. Snažil jsem se pochopit, jak NASA zachycuje své snímky ve svých teleskopech, když jsem narazil na tvůj článek o .fits. Tento soubor se zdá být univerzálním způsobem, jak obsahovat různá data z teleskopů a dalších astronomických přístrojů. Jen by mě zajímalo: jaké jsou hlavní výhody používání tohoto transportního systému proti běžným alternativám souborů? Pokud se jedná pouze o obrazové soubory, proč prostě nepoužít .jpg nebo jiný formát, který obsahuje i text? Na internetu jsem našel několik příkladů a otevřel je pomocí softwaru XnView MP. Tento program je skvělý, protože umožňuje otevřít téměř jakýkoli druh obrázku! Jsem si však jistý, že pro milovníky astronomie a astronauty je to běžný soubor! Děkuji