Domů : Přípony souborů : Format .cnc

.cnc soubor

Typ souboru 1:CNC Machine Tool Path

Vývojář Denford
Kategorie Soubory CAD
Formát N/A

Co je to soubor CNC?

Soubor CNC je soubor cesty vytvořený programem QuickCAM Pro, program, který se používá pro vytvoření řezných drah pro obrábění 3D dílů na frézce. Obsahuje pokyny pro řezání 3D dílu pomocí CNC frézky. CNC soubory mohou být vytvořeny z 3D modelů nebo 2D obrazů.

Více informací

CNC frézovací stroje slouží k odstraňování materiálu z objektu pomocí rotačních fréz. Tyto stroje jsou řízeny počítači pro provádění předprogramovaných příkazů řízení stroje. Soubor CNC je vytvořen programem QuickCAM Pro, který obsahuje cestu, která je načtena do CNC frézky pro přímé frézování.

POZNÁMKA: CNC znamená číselné řízení počítače.

Programy, které otevírají CNC soubory

Typ souboru 2:PartMaster CNC File

Vývojář Dolphin Cad Cam
Kategorie Soubory CAD
Formát Binary

.CNC druhá možnost

CAD soubor vytvořený Dolphin PartMaster, sada aplikací CAD / CAM pro návrh a výrobu komponent; ukládá souřadnice dráhy nástroje pro obráběcí stroj, například vrták, pro vytvoření vyráběného dílu; mohou být vizuálně simulovány v softwaru.

Více informací

Soubory CNC nelze použít přímo na strojním zařízení, protože nejsou rozpoznány určitými regulátory obráběcích strojů. Proto musí být soubory CNC postprocessed pomocí programu Post Processor (Dpost.exe) součástí PartMaster. Post Processor vytváří soubory dat nástroje (TPD), které lze přeložit do formátu, který je použitelný pro obráběcí stroj.

POZNÁMKA: Soubory CNC jsou vytvářeny programem PartMaster CAM (Dcam.exe), jedním z programy dodávané s aplikačním balíkem PartMaster.

Programy, které otevírají CNC soubory
Windows
Dolphin
Dolphin Cad Cam PartMaster
Linux
Dolphin
Macintosh
Dolphin

O CNC souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .cnc a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru PartMaster CNC File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj kamaráde. Právě jsem dočetl popis typu 2 o příponě souboru .cnc. Je zajímavé, že obě asociace jsou si podobné v tom smyslu, že do jisté míry souvisejí s 3D modelováním. Nicméně se učím vytvářet návrhy v Dolphin Cad Cam PartMaster. Několik lidí mi ho doporučilo a ukázalo mi výrobní součásti po dokončení. Moje dovednosti nejsou tak dokonalé a mám se na tomto formátu ještě hodně co učit. Jedna z věcí, která se mi na něm líbí, je, že ukládá souřadnice dráhy nástroje pro obráběcí stroj. Samotný software odvádí skvělou práci při provádění simulace. Máte nějaké informace o tom, které stroje dokáží tento formát ihned rozpoznat? Pokračujte v dobré práci!