Domovská stránka > m > Čím Otevřít Rar Soubory?

Čím otevřít RAR soubory?

Pro rozbalení souborů . rar je nejlepší software WinRAR. Po instalaci tohoto software nalistujte daný soubor zabalený ve formátu . rar a klikněte na něj pravým tlačítkem myši, poté se rozbalí menu, kde zvolte "Extract Here" pro rozbalení do stejné složky, nebo "Extract files" a zadejte cílovou složku.

Přečtěte si více

Jak převést soubor RAR do PDF?

Otevřete naši bezplatnou webovou stránku pro převod RAR k PDF. Kliknutím do oblasti přetažení souboru nahrajte soubor RAR nebo přetáhněte soubor RAR něj. Klikněte na tlačítko Převést. Vaše RAR soubory budou nahrány a převedeny do PDF formátu výsledků.
Jak otevřít ZIP soubor zdarma? Chcete-li zdarma otevřít soubor ZIP, můžete použít různé softwarové možnosti dostupné online. Jednou z oblíbených a spolehlivých možností je 7-Zip, což je open-source archivátor souborů. Zde je návod, jak jej můžete použít:

1. Stáhněte si a nainstalujte program 7-Zip z oficiálních webových stránek (https://www.7-zip.org/).
2. Po instalaci vyhledejte soubor ZIP, který chcete otevřít.
3. Klepněte na soubor ZIP pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vyberte "7-Zip".
4. V podnabídce 7-Zip zvolte "Extract Here" (Rozbalit zde), čímž obsah souboru ZIP rozbalíte do aktuální složky.

Alternativně můžete k otevření souborů ZIP použít také vestavěný Průzkumník souborů systému Windows. Zde je uveden postup:

1. Vyhledejte soubor ZIP, který chcete otevřít.
2. Klepněte na soubor ZIP pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vyberte možnost "Rozbalit vše".
3. Zvolte cílovou složku, do které chcete obsah souboru ZIP rozbalit.
4. Klepnutím na tlačítko "Extrahovat" extrahujte soubory do vybrané složky.

Nezapomeňte na opatrnost při otevírání souborů ZIP z neznámých nebo nedůvěryhodných zdrojů, protože mohou obsahovat škodlivý obsah.

Jak Rozzipovat RAR?

Stačí soubor nalistovat a kliknout na něj pravým tlačítkem, viz. obrázek. Po kliknutí se rozbalí menu, kde zvolte Extract Here (pokud chcete rozbalit do stejné složky, kde je RAR soubor) nebo Extract files..., což vyvolá otevření programu WinRAR a můžete si zadat další parametry (zejména tedy cílovou složku).
Následně, jak otevřít soubor rar ve windows 11?
Ve Windows to půjde pokud si pořídíte nějaký další software – nejrozšířenější je WinZIP (umí řadu dalších formátů, takže i RAR) nebo přímo to co podporuje RAR, tedy asi nejlépe WinRAR. Pracovat s RAR soubory umí i populární 7-Zip. V Microsoft Store je případně RAR Opener.

Navíc, jak otevřít soubor rar v mobilu?

Rozbalení souborů
  1. V zařízení Android otevřete aplikaci Files by Google .
  2. Dole klepněte na Procházet .
  3. Přejděte do složky, která obsahuje soubor ZIP k rozbalení.
  4. Vyberte soubor ZIP.
  5. Zobrazí se vyskakovací okno s obsahem daného souboru.
  6. Klepněte na Rozbalit.
  7. Zobrazí se náhled rozbalovaných souborů.
  8. Klepněte na Hotovo.
Jak komprimovat složky?
Vyhledejte soubor nebo složku, které chcete komprimovat. Stiskněte a podržte soubor nebo složku (nebo na ně klikněte pravým tlačítkem myši), přejděte na Odeslat a vyberte Komprimovaná složka (metoda ZIP). Ve stejném umístění se vytvoří nová složka zip se stejným názvem.

Jak otevřít RAR na iPhone?

Pokud Mac nemáte a k práci využíváte iPhone či iPad a nativní aplikaci Soubory, tak zde otevřete pouze formát ZIP. Pro rozbalení archivu ve formátu RAR v iOS či iPadOS je nutné využít speciální aplikaci – doporučit můžeme iZip, který stáhnete zdarma v App Storu pomocí tohoto odkazu.
Jak zabalit fotky? Fotky by měly být zabaleny v pevné krabici nebo krabici s pevnými stěnami, aby se zabránilo jejich poškození.

Jak převést RAR na ZIP?

Chcete-li RAR soubor převést na ZIP, můžete použít nástroj pro převod souborů, jako je FileZigZag.

By Vida Viox

Jak dlouho trvá napsat jednu normostranu? :: Jak stáhnout WinRAR?
Užitečné odkazy